Hoş geldin üye olarak sitemizden yararlana bilirsiniz

Eski Sitemizde Kullandığınız Kullanıcı Adı ve Şifre İle Sisteme Giriş Yapa Bilirsiniz

Veya Kayıt ol
iptvforumucom
İletişim : admin@iptvforumu.com

7 Gün 24 Saat Çalışan Robotlar, Türk Bankasında İşe Başladı!

uyunusoglu

☆ Level 400 ☆
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2018
485
3,653
326
Ankara
Robot teknolojisi hızla devam ederken üretilen ilk robot Albaraka Türk Bankası'nda işe başladı. Bir insandan 3 kat hızlı olan robotlar 7 gün 24 saat çalışarak yüzde 100 verim sağlıyor.

Bzdyz9.jpgTürk bankacılık sektöründe robot teknolojisi uygulamaları hızlanıyor. Katılım bankası , 'de ilk kez robotik süreç otomasyonu uygulamasını hayata geçirdi, ilk robot işe başladı.
BİR İNSANA GÖRE 3 KAT DAHA FAZLA ÇALIŞIYOR
Tıpkı bir insan gibi çalışan çok daha hızlı, hatasız işlem gerçekleştiren robot yazılım ortalama bir çalışana göre 3 kat daha hızlı ve 7 gün 24 saat yüzde 100 verimlilikle çalışarak işlemleri hatasız olarak gerçekleştiriyor.
TEK BİR ROBOT 15 BİN TL TASARRUF SAĞLIYOR
POC aşamasına yapılan analizlere göre tek bir robot aylık olarak en az 15 bin TL tasarruf sağlıyor, yatırıma geri dönüş oranı yüzde 1.200'den fazla.5 ROBOT ÇALIŞTIRILACAK
Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı , "Şu anda ayda 600 saatten fazla çalışan saati tasarruf ediliyor. Bu sonuçlar 1 robotu yüzde 50-60 kapasite ile çalıştırma sonucunda elde edildi. Nihai olarak önümüzdeki 3 ayda 5 robotu tam kapasite ile çalıştırmayı bekliyoruz." açıklamasında bulundu.Dijital devrimin insanların iş gücündeki rolünü dönüştürmesi, bankacılık sektöründe yeni mesleklerin öne çıkması bekleniyor.
 
Üst