Hoş geldin üye olarak sitemizden yararlana bilirsiniz

Eski Sitemizde Kullandığınız Kullanıcı Adı ve Şifre İle Sisteme Giriş Yapa Bilirsiniz

Veya Kayıt ol
iptvforumucom
İletişim : admin@iptvforumu.com

MertK

☆ Level 900 ☆
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
979
7,172
183
Hennessey-Venom-F5-728x410.jpg

1600 beygir güç üretebilen tabiri caizse “Yer Uçağı” olarak tanımlanabilen Hennessey Venom F5, Cenevre Otomobil Fuarı için tanıtıma hazırlandı.

Hennessey Venom F5
Saatte 480 kilometre hıza ulaşabileceği iddia edilen otomobil, Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtıma hazır. Birçok otomobil seveni heyecanlandıran haber, ne yazık ki her gülün dikeni olduğunu da hatırlatıyor bir taraftan. Nitekim bu yer uçağının piyasa değeri 6 milyon TL olarak belirlendi.

Daha Önce Las Vegas’taki SEMA Fuarı‘nda tanıtılan süper hızlı otomobil Hennessey Venom F5, bakanlara dönüp bir kez daha bakmak için bağıran bir tasarıma sahip. Tasarımı ve özellikleri ile kendine hayran bırakan hiper hızlı otomobilin söylenenlere göre dünyada 24 adet örneği bulunuyor. Yani bu harikası araca yalnızca 24 zengin sahip olabilecek.

1600 beygir gücündeki bu otomobilin her ne kadar 480 kilometre/saat hız yaptığı iddia edilse de, tasarımı ve diğer özelliklerini bilen birçok uzman ve araba sevdalısı tarafından daha yüksek hızlara çıkması bekleniyor. Bugatti Chironve Koenigsegg Agera RS gibi dünyanın en hızlı arabalarına rakip olarak gösteriliyor. Hatta birçok kişiye göre, Hennessey Venom F5, şuan dünyanın en hızlı arabası. Sonuçları hız testlerini bekleyip göreceğiz.

 
Üst