Hoş geldin üye olarak sitemizden yararlana bilirsiniz

Eski Sitemizde Kullandığınız Kullanıcı Adı ve Şifre İle Sisteme Giriş Yapa Bilirsiniz

Veya Kayıt ol
iptvforumucom
İletişim : admin@iptvforumu.com

Snapdragon 855’li HTC oldukça iddialı geliyor!

uyunusoglu

☆ Level 400 ☆
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2018
485
3,653
326
Ankara
9N11G8.jpg


HTC, Snapdragon 855 işlemcisi amiral gemisi için çalışmalara başladı. Yeni amiral gemisi ile yeniden adından söz ettirecek olan HTC 5G desteği ile kullanıcıların karşısına çıkacağı iddia edildi. HTC Snapdragon 855 işlemcisi ile gümbür gümbür geliyor.

HTC yeni ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bugün yayınlanan rapor ile birlikte şirketin Snadragon 855 işlemcili amiral gemisi hakkında önemli detaylar gün yüzüne çıktı.
2011 yılında akıllı telefon piyasasına damgasını vuran akıllı telefon üreticisi, sonraki yıllarda çıkardığı amiral gemileri ile bir türlü istediği satış rakamlarına ulaşamadı. Yeniden başarılı satış rakamlarına ulaşmak isteyen HTC, Snapdragon 855 işlemcili amiral gemisi kolları sıvadı.
7 nm üretim mimarisine sahip olacak olan Snapdragon 855 işlemcisiyle rakiplerini geride bırakmayı hedefleyen HTC, yeni amiral gemisinde 5Gdesteğine yer vermeyi hedefliyor. Bildiğiniz üzere Qualcomm’un yeni işlemcilerini sadece TSMC tarafından üretilecek. TSMC’nin 7 nm FinFET üretim sürecine daha hazır olmasından dolayı yeni işlemcileri için, TSMC ile ortaklık yapacak olan Qualcomm yeni işlemcisiyle adından oldukça söz ettirecek.

TSMC, 2019 yılında çıkacak olan 5G modemleri, bir süre önce MediaTekfirmasından satın almıştı. İlk etapta şirket 7 nm işlemcilerde, MediaTek yapımı 5G modemlerin kullanıcıları karşılayacağını belirtmekte fayda var. Daha sonrasındaysa Qualcomm, TSMC’den işlemcilerle birlikte 5G modem üretimi yapmasını da talep edecek.
5G teknolojisi için uygun olan Snapdragon 855 işlemcisi, HTC’nin yeni amiral gemisini de güç verecek. 7 nm işlemcisiyle Kirin 980 ve Apple A12 işlemcilerine rakip olacak olan Snapdragon 855’in, 5G modem destekli bir modelinin de bulunacağı paylaşılan raporlarda görmekteyiz.
2019 yılında 5G teknolojisinin alt yapı çalışmalarının tam anlamda bitmeyeceğinden dolayı, Qualcomm kullanıcıların karşısına 4G LTE destekli X24modem destekli Snapdragon 855 işlemcisi ile çıkmayı tercih ediyor. Geleceğe de yatırım yapmayı planlayan firma, 5G destekli X50 modeme sahip özel bir versiyonunu da akıllı telefon kullanıcılarına sunmayı da planlıyor.
Bildiğiniz üzere Samsung ve diğer telefon üreticileri 5G teknolojisini bir opsiyon olarak kullanıcılarına sunacak. Fakat, HTC Snapdragon 855 işlemcili amiral gemisinde 5G teknolojisinin özellik olarak kullanıma sunulacağının da altını çizelim. 2019‘da oldukça iddialı bir cihaz ile kullanıcılar ile buluşmayı planlayanHTC, adını yeniden listenin üst sıralarına yazdırmak istiyor.
 
Üst